Toplam: 122 Set    6989 Video   

Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi

VideoEgitim.com sahibi NATRON DANIŞMANLIK firması ile kullanıcı arası üyelik sözleşmesi.


Kullanım Hüküm ve Koşulları

Sitemize üye olarak bu sözleşmenin tamamını kabul etmiş addedilmektesiniz. Dolayısıyla, istisnasız her kelimesini lütfen okuyunuz. Bu sözleşme Natron Danışmanlık tarafından dilediği zaman güncellenebilir ve bu güncellemeler de aynı şekilde sizin için bağlayıcıdır. Bu siteye deneme üyeliği ya da müşteri olarak giriş yaptığınız her an ve siteyi kullanmadığınız süreçte işbu sözleşmeyi kabul etmiş bulunuyorsunuz. Şartları ve maddeleri kısmen dahi kabul etmiyorsanız, siteye girmemeniz ve site içeriğini kullanmamanız gerekmektedir.

VideoEgitim.com sitesinin hizmetlerini kullanarak tüm bu sözleşmede yazılanları anlamış, kabul etmiş ve bu sözleşmedeki her güncellemeyi takip ederek, bunları da kabul edeceğinizi taahhüt etmiş bulunuyorsunuz. 

TARAFLAR:

Taraf 1: NATRON DANIŞMANLIK EĞİTİM MAKİNA İMALAT SAN. VE TİC. LTD. 

Altayçeşme mah. Çamlı Sk. No: 16 D Blok Daire: 55 Dap Royal Center, Maltepe, İstanbul

Telefon: 0216 573 64 79

Email: iletisim@videoegitim.com

Taraf 2: Herhangi bir şekilde bu siteye ulaşan, izleyen ve görüntüleyen gerçek ve tüzel her kişi.

 

TANIMLAR ve TERİMLER

 • “Siteye ulaşım” veya “ulaşım”; site içeriğindeki video, yazı ve her türlü görsel içeriği görmüş, okumuş veya izlemiş olmayı ifade etmektedir.
 • “Kurallar”; site dahilindeki tüm kurallar ve bunların güncellemelerini ifade etmektedir. “Kabul etmek” en son güncellenmiş hali ile işbu site kullanım sözleşmesinin her maddesinin kabulünü ifade etmektedir.
 • “Uygulama dosyaları” veya “Uygulama dosyası”; site içindeki videoların anlatımında kullanılan her türlü yazılı veya görsel malzemeler, çizim programları için ise programa yönelik uzantılara haiz dosyaları ifade etmektedir. 
 • “VideoEgitim” ve/veya “VideoEgitim.com”; NATRON DANIŞMANLIK EĞİTİM MAKİNA İMALAT SAN. VE TİC. LTD. şirketini ifade etmektedir.
 • “İçerik”; VideoEgitim.com sitesinde yer alan videolar dahil her türlü yazılı ve görsel malzemeyi ifade etmektedir. 

 

 • “Standart içerik”; deneme amaçlı üyelerin dahil olduğu ve standart üyelerin de izleyebildiği içerik anlamındadır. Standart içerik, standart üyeler tarafından izlenir.
 • “Üye” ve/veya “Kullanıcı” ve/veya “Öğrenci” site içindeki videoları ücretli ve/veya ücretsiz izleyen her bir gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir. VideoEgitim.com Üyeler’ine karşı herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Üyeler bu sözleşme dahilindeki tüm maddelerin kendileri için bağlayıcı olduğunu ve bunlardan dolayı VideoEgitim.com’a karşı sorumlu olduklarını kabul, beyan ve taahhüt etmektedirler.
 • “Abone”; site içindeki içeriğe ödemeler yaparak ulaşan ve dönemsel ödemeleri düzenli olarak yapan kişiyi ifade etmektedir.
 • “Site”; internet üzerindeki VidoeEgitim.com sitesi ve bu siteye ait alt alan adlarını ifade etmektedir.
 • “Siz”; Üye ve/veya Kullanıcı ve/veya Öğrenci anlamındadır. Siteye bir kurumun üyesi, elemanı, çalışanı, serbest çalışanı ya da aracısı olarak ulaşıyorsanız, VideoEgitim.com faydası ne anlamda ise, siz bu duruma göre kurumu ve/veya bireysel olarak kendinizi temsil edersiniz. 
 • “Üyelik iptali”; VideoEgitim.com’un dilediği an, hiçbir bildiri yapmaksızın siteye erişimi sonlandırmasını ifade etmektedir. Üyelik iptali nedenliyle Üyeler’in, Kullanıcılar’ın ve/veya Öğrenciler’in herhangi bir hak talepleri olamaz. 

 

SÖZLEŞMENİN DEĞİŞTİRİLMESİ, DÜZENLEMESİ VE GÜNCELLENMESİ

Videoegitim.com bu sözleme içeriğindeki madde ve Kurallar’ı istediği an, istediği şekilde değiştirme hakkına sahiptir. Bu sözleşme dahilinde olmayan değişiklikler ise, VideoEgitim.com’un söz konusu değişiklikleri herhangi bir şekilde site dahilinde ve/veya email ile duyurduğu ve/veya site içinde ikaz-uyarı olarak yayınladığı an itibariyle geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğindeki uyarıları ve bu sözleşmenin en son güncel halini inceleyip, kabul etmeyi taahhüt etmişlerdir.  

ÜYELİK SINIRLAMALARI

VideoEgitim.com üyeliği ile ilgili snırlandırmalar şunlardır;

 • Üyelik hiçbir şekilde satılamaz, devredilemez, kiralanamaz, başka bir kullanıcı ile paylaşılamaz. Bu madde ihlalinde üyelik iptal edilir. Bu maddeyi ihlal eden Üye 20.000 TL (Yirmi bin Türk lirası) ceza ödemeyi kabul eder.  
 • Site içeriğindeki hiçbir içerik, hiçbir şekilde kimse ile paylaşılamaz. Videoların ekran kayıtlarının alınması, videolardan anlık resim alınması, video kamera ile kaydedilmesi, ekran kayıt programları ile videoların ya da herhangi bir site içeriğinin kaydedilmesi kesinlikle yasaktır. Bu madde ihlalinde üyelik iptal edilir. Bu maddeyi ihlal eden üye 20000 TL (Yirmi bin Türk lirası) ceza ödemeyi kabul eder.
 • Kurumsal üyeler, sadece kendi kurumlarından olan kişilerin siteye erişeceğini kabul eder. İlgili kurumsal üyenin üyeliği iptal olunca, o kurumsal üye adına siteye erişen kişilerin de erişim hakları sona erer. VideoEgitim.com herhangi bir kurumun, herhangi bir çalışanının siteye erişimini dilediği gibi engelleyebilir. Kurumsal abonelik eğer site kullanıcısı sayısı ile sınırlandırılmış ise sözleşme ile bu sayının aşılmasında VideoEgitim.com sözleşmeyi isterse, herhangi bir tazminat ödemeksizin, tek taraflı olarak derhal feshedebilir. Bu sayının aşılmasında VideoEgitim.com dilerse kurumsal üyeliği iptal eder, dilerse de limiti aşan kişi sayısını işbu sözleşmede öngörülen ücretlendirmeler üzerinden ayrıca fatura eder. Sözleşmede limitsiz kişi sayısı yazıyorsa, bu ücretlendirme söz konusu değildir.
 • Kullanıcılar site içeriğini asla DVD ve/veya USB benzeri cihazlar ile dağıtamaz. Sitedeki hizmetlerin gereği olarak VideoEgitim.com Kullanıcılar’a DVD ve/veya USB benzeri cihazlar verebilir. Söz konusu cihazlar kesinlikle bir başkasına satılamaz, kiralanamaz, başkalarının kullanımına sunulamaz, kiralanamaz, ödünç verilemez, takas edilemez, bedelli ve/veya bedelsiz olarak herhangi bir şekilde başkalarının kullanımına sunulamaz. Bu madde ihlalinde üyelik iptal edilir. Bu maddeyi ihlal eden üye 20000 TL (Yirmi bin Türk lirası) ceza ödemeyi kabul eder. 
 • Site üyeliğine ait şifrelerin kaybedilmesi, unutulması, çalınması ya da DVD ve/veya USB benzeri cihazların kaybedilmesi ve/veya başkasının kontrolüne geçmesi durumunda tüm sorumluluk Kullanıcıya aittir. VideoEgitim.com bu durumda, üyelik iptali dahil, kendi takdirine göre ne gerekiyorsa onu uygular. 

 

YAYIN ESASLARI, SİTE İÇERİKLERİ ve KULLANIMI

 • Site içeriklerine abone olarak üye olanlar güncellemeleri ücretsiz alacak şekilde ulaşabilirler. Kontör alarak video veya video seti izleyenler, yeni eklenen videoları ayrıca kontör ile satın almak zorundadırlar.
 • VideoEgitim.com hiçbir şekilde yeni videolar üretmek ve yayınlamak ile sorumlu değildir ve bu yönde herhangi bir taahhüdü bulunmamaktadır. Mevcut videoların içeriklerini istediği an değiştirebilir. İstediği video ve/veya videoları silebilir veya süreli/süresiz olarak yayından kaldırabilir. Üyelerin o videoyu veya video setini satın almış olması onlara videoların sahibi olma hakkı tanımaz. Videolar ve tüm içerikler VideoEgitim.com mülkiyetidir. VideoEgitim.com isterse satın alınmış ve silinen videoların kontörlerini, üyelerin hesabına geri yatırabilir. Bu tamamen VideoEgitim.com isteğine tabidir. Bir üye hakkı değildir. 
 • VideoEgitim.com yayında kaldığı sürece bu sözleşme geçerlidir. Herhangi bir an VideoEgitim.com herhangi bir sebeple yayınına son verirse, üyelere ait haklar geçersiz hale gelir. VideoEgitim.com dilerse sitenin son aktif olduğundaki üyelere ait bazı hakları kısmen ya da tamamen telafi edebilir. Bu telafi süreye yayılabilir ve para iadesi dışında da yöntemler ile uzlaşma yolu ile yapılabilir. Tüm bunlara ilişkin karar verme yetkisi münhasıran VideoEgitim.com’a aittir. 
 • VideoEgitim.com bazı durumlarda yayındışı kalabilir. İnternet tabanlı bir site olduğu için sunucu bakım durumu, hacker saldırısı, sunucu tabanlı sorunlar, çökmeler, internet altyapısı vb. herhangi bir sebeple oluşan sorunlar yaşayabilir. Tüm bu sebepler sonucunda site yayındışı kaldığı sürece yaşanılan üye kayıplarından sorumluluk kabul edilmez. Üyelerin abonelik kayıpları üyelik sürelerine eklenilebilir. Bu tamamen VideoEgitim.com tercihine bağlıdır.
 • Tüm VideoEgitim.com içeriğinin telif hakkı NATRON DANIŞMANLIK firmasına ve Haluk TATAR’a aittir. Hiçbir birey ya da kurum bu içeriği izin almadan paylaşamaz, izleyemez, çoğaltamaz, satamaz, kiralayamaz, izletemez. Site içeriği asla ve asla umuma açık yerlerde ve topluluklara izletilemez.
 • Site içerikleri, ekran paylaşımı, çoğaltımı veya projeksiyon benzeri yöntemler ile başkalarına izletilirse, bu sebep olan üye ve/veya üyelerin üyelikleri iptal edilir ve gerekirse 20000 (Yirmi bin) Türk Lirası tazminat ödemesi talep edilebilir. Öğretmenlerin derslerde videoları öğrencilerine izletmesi de bu kapsama girmektedir. Öğrenci, okul ve eğitim üyelikleri de hiçbir şekilde öğrencilere projeksiyon benzeri paylaşım cihazları ile içerikleri izletemeyi haklı kılmaz. Bu birinci dereceden üyelik ihlalidir ve yaptırımı bu maddeye tabidir.
 • VideoEgitim.com üyelerin internet hızlarının ve bağlantı kalitelerinin sorumluluğunu üstelenmez. Üyelerin bağlantı sorunları tamamen kendilerine aittir. VideoEgitim.com içeriği izlenmesinden dolayı internet kullanımı hiçbir şekilde VideoEgitim.com sorumluluğunda değildir.
 • VideoEgitim.com’u kısmen, tamamen, çerçeve içinde, kodlama usulü ile başka bir siteye gömerek, aynalamak ve/veya başka bir sitede paylaşmak yasaktır. Videolardaki logo ve telif hakkı yazılarını kaldırmak da aynı şekilde yasaktır.
 • VideoEgitim’e IP değiştirerek ya da herhangi bir başka yöntem ile aynı anda iki farklı cihaz veya sistem üzerinden aynı kullanıcı için giriş yapılması tespit edilirse, üyelik iptal edilir.
 • Site içindeki yorum bölümlerinde, bir başka üyeye ya da siteye ve yönetime/eğitimciye yönelik hakaretler üyelik iptal sebebidir. Yorum bölümünde iletişim bilgisi paylaşmak üyelik iptal sebebidir. Yorum bölümünde herhangi bir şekilde reklam yapmak, kazanç sağlamaya çalışmak, kurum ya da firmanın tanıtımını yapmak üyelik iptal sebebidir. Yorum bölümünde herhangi bir internet sitesi linki paylaşmak üyelik iptal sebebidir. Yorum bölümünde korsan ya da lisanslı olsun herhangi bir indirme linki paylaşmak üyelik iptal sebebidir. Yorum bölümünde facebook, twitter benzeri herhangi bir sosyal medya linki paylaşmak üyelik iptal sebebidir. Yorum bölümünde siyasi, dini, gayri ahlaki herhangi bir fikir paylaşmak üyelik iptal sebebidir.
 • Beş defa yanlış şifre veya kullanıcı adı kullanılması sebebi ile uyarı alan üyelik hesapları dondurulur ve incelemeye alınır. VideoEgitim.com sahtekarlık kanaatine varırsa hiçbir açıklama yapmaksızın üyeliği iptal edebilir.

 

 7. SÖZLEŞMENİN İPTALİ ve GEÇERLİLİĞİ

 • VideoEgitim.com sitesini ziyaret eden her birey ve kurum bu sözleşmeyi eksiksiz ve tamamen, koşulsuz kabul etmiştir. Hiçbir şekilde sözleşme üye tarafından iptal edilemez. Siteye girdiği ve girmediği sürece site üyesi olarak tüm sözleşme içeriğinden sorumludur.
 • Sözleşme sadece VideoEgitim.com tarafından iptal edilebilir. Sözleşme iptali üyeye uyarı yapılmaksızın, istenildiği an ve uyarı verilmeden yapılabilir. Sözleşme iptali ile VideoEgitim.com hiçbir sorumluluğa girmez. Hiçbir şekilde geri ödeme yapılmaz. Site içerisinde kullanılmamış kontör veya site üyelik süresi var ise, tamamen iptal edilir ve asla üyeye telafisi yapılmaz. VideoEgitim.com dilediği zaman tek taraflı bu sözleşmeyi feshedebilir. VideoEgitim.com bu sözleşmeyi mahkeme sürecinde tazminat talebi için delil olarak kullanabilir.
 • Bu sözleşme VideoEgitim.com sitesine ilk girildiği andan itibaren geçerlilik kazanır.